100m

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Addison Jennings 00:12.09 Miami East MS Northwestern HS/MS Combine 04/03/2019
Jadyn Haywood 00:12.40 Cham. Julienne Greater Catholic League Wayne 9-10 Meet 04/10/2019
Destinee Rencher 00:12.46 Princeton Greater Miami Conference Princeton Invitational 04/06/2019
Ella Demmitt 00:12.48 Miami East MS Northwestern HS/MS Combine 04/03/2019
Alaina Sullivan 00:12.49 Anderson Eastern Cincinnati Conference Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Camiyah James 00:12.56 Lak. East Greater Miami Conference Lakota West Invitational 04/22/2019
Kaylyn Heath 00:12.60 Lak. East Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Kaitlyn Andrews 00:12.63 Loveland Eastern Cincinnati Conference Moeller Invitational 04/04/2019
Eva Grimm 00:12.64 East Central HS (IN) Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Miya Brines 00:12.65 Loveland Eastern Cincinnati Conference DeHart Hubbard Invitational (Walnut Hills) 03/23/2019

100 Hurdles

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Madi Person 00:14.67 Ursuline Academy Independents Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Kyra Koontz 00:14.73 Talawanda Southwest Ohio Conference Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Jazmyn Potts 00:14.87 Cham. Julienne Greater Catholic League Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Leila Hill 00:14.90 Northmont Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Nelaya Burden 00:15.12 Spencerville Northwest Conference Minster Memorial HS Invitational 04/13/2019
TIFFANY Moss 00:15.68 Springfield Greater Western Ohio Conference Xenia Doug Adams HS Invitational 04/12/2019
TIFFANY Mosss 00:15.70 Springfield Greater Western Ohio Conference Greenon HS Invitational 04/15/2019
Elaina Thompson 00:15.78 Princeton Greater Miami Conference Princeton Invitational 04/06/2019
Jasmine Kennedy 00:15.86 Fairfield Southern Hills Athletic League Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Miya Brines 00:15.92 Loveland Eastern Cincinnati Conference DeHart Hubbard Invitational (Walnut Hills) 03/23/2019

110 Hurdles

Athlete Performance Team Conference Meet Date

4x100 Relay

Athlete Performance Team Conference Meet Date
A Relay Team 00:48.01 Lak. East Greater Miami Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 00:48.89 Cham. Julienne Greater Catholic League Warrior Relays 04/02/2019
A Relay Team 00:48.97 Princeton Greater Miami Conference Princeton Invitational 04/06/2019
A Relay Team 00:49.91 Wayne Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 00:50.35 Sycamore Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
A Relay Team 00:50.69 East Central HS (IN) Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
A Relay Team 00:50.75 Mason Greater Miami Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 00:51.21 Mercy McAuley Greater Catholic League Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
A Relay Team 00:51.22 Loveland Eastern Cincinnati Conference Moeller Invitational 04/04/2019
A Relay Team 00:51.34 Lak. West Greater Miami Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019

4x400 Relay

Athlete Performance Team Conference Meet Date
A Relay Team 04:01.15 Lak. East Greater Miami Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 04:01.72 Mason Greater Miami Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 04:05.64 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
A Relay Team 04:05.67 Princeton Greater Miami Conference Princeton Invitational 04/06/2019
A Relay Team 04:06.24 East Central HS (IN) Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
A Relay Team 04:10.07 Lima Senior Three Rivers Athletic Conference Warrior Relays 04/02/2019
A Relay Team 04:11.85 Cham. Julienne Greater Catholic League Warrior Relays 04/02/2019
A Relay Team 04:13.09 Wayne Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
A Relay Team 04:13.15 Cle. Heights Lake Erie League Princeton Invitational 04/06/2019
A Relay Team 04:13.88 Springboro Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019

4x800 Relay

Athlete Performance Team Conference Meet Date
A Relay Team 09:25.55 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 09:29.25 Turpin Eastern Cincinnati Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 09:32.52 Mason Greater Miami Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 09:39.42 Kings Eastern Cincinnati Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 09:48.78 Centerville Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 09:48.80 Lak. East Greater Miami Conference Lakota West Invitational 04/22/2019
A Relay Team 09:54.04 Minster Midwest Athletic Conference Minster Memorial HS Invitational 04/13/2019
A Relay Team 09:55.61 West Liberty-Salem Ohio Heritage Conference Miami East HS Invitational 04/05/2019
A Relay Team 10:02.72 Springboro Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 10:04.00 Lebanon Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019

4x200 Relay

Athlete Performance Team Conference Meet Date
A Relay Team 01:41.73 Lak. East Greater Miami Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 01:43.08 Princeton Greater Miami Conference Princeton Invitational 04/06/2019
A Relay Team 01:44.57 Cham. Julienne Greater Catholic League Warrior Relays 04/02/2019
A Relay Team 01:46.37 Cle. Heights Lake Erie League Princeton Invitational 04/06/2019
A Relay Team 01:46.43 Wayne Greater Western Ohio Conference Warrior Relays 04/02/2019
A Relay Team 01:46.72 Northmont Greater Western Ohio Conference Warrior Relays 04/02/2019
A Relay Team 01:47.29 Lima Senior Three Rivers Athletic Conference Warrior Relays 04/02/2019
A Relay Team 01:47.51 Springboro Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
A Relay Team 01:47.81 Troy Greater Western Ohio Conference Xenia Doug Adams HS Invitational 04/12/2019
A Relay Team 01:48.07 Mason Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019

Discus Throw

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Lenea Browder 154-11.00 Troy Greater Western Ohio Conference Troy Up and Running Invitational 03/23/2019
Emma Kowalski 134-01.00 Hil. Darby Ohio Capital Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
Rachel Ondera 128-05.00 Miami East Cross County Conference Northwestern HS/MS Combine 04/03/2019
Libby Roush 128-04.00 Centerville Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
Camille Hughes 126-04.00 Xenia Greater Western Ohio Conference Greene County HS Championships 04/18/2019
Lauren Christian 121-00.00 Covington Cross County Conference Miami East HS Invitational 04/05/2019
Shelby Ayers 120-01.00 Houston Shelby County Athletic League Minster Memorial HS Invitational 04/13/2019
BrookeAnn Cornelius 117-09.00 Harrison Southwest Ohio Conference Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Dusti Stafford 116-01.00 Bryan Northwest Ohio Athletic League Minster Memorial HS Invitational 04/13/2019
Sydney Bacon 114-08.50 North Union Mid Ohio Athletic Conference North Union Virg Rankin HS Invitational 04/12/2019

1600m

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Grace Hartman 05:02.08 Oakwood Southwestern Buckeye League Jack Lintz - Northmont Invitational 03/30/2019
Savannah Roark 05:10.54 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Jodie Pierce 05:11.54 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Faith Duncan 05:11.75 Lebanon Greater Western Ohio Conference Clash of Titans 04/05/2019
Megan Adams 05:12.34 West Liberty-Salem Ohio Heritage Conference Graham Invitational 04/12/2019
Maddie Ullom 05:12.40 Mason Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Hannah Doerger 05:12.99 Ursuline Academy Independents Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Hannah Lippincott 05:15.67 Talawanda Southwest Ohio Conference Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Kylee Mastin 05:16.29 Tecumseh Central Buckeye Conference Graham Invitational 04/12/2019
Kelsi Harris 05:17.07 Lak. East Greater Miami Conference Lavonna Martin Twilight Track & Field Invitational 03/29/2019

Shot Put

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Lenea Browder 45-06.50 Troy Greater Western Ohio Conference Miami County Championships 04/16/2019
Lauren Christian 40-01.00 Covington Cross County Conference Miami County Championships 04/16/2019
Sophia Kapszukiewicz 38-08.00 Loveland MS Centerville MS Relays 04/09/2019
Megan McDowell 37-08.50 Miami East MS Northwestern HS/MS Combine 04/03/2019
Emma Broerman 37-05.50 Badin Greater Catholic League Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Regan Ostermier 37-04.00 Blanchester Southern Buckeye Athletic Conference West Clermont Invitational 03/28/2019
Alexis Boykin 37-03.50 Northmont Greater Western Ohio Conference Xenia Doug Adams HS Invitational 04/12/2019
Nature Sanford 37-02.75 Hamilton Greater Miami Conference Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Paige Elliff 36-08.00 Anderson Eastern Cincinnati Conference Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
LAUREN TATE 36-05.50 Springfield Greater Western Ohio Conference Clark County Track & Field Championships 04/23/2019

High Jump

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Mallory Mullen 05-07.25 Spr. Cath. Cent. Ohio Heritage Conference Ohio Heritage Conference South HS 04/08/2019
Mallory Mullen 05-07.00 Catholic Licking County League Ohio Heritage Conference HS Preview 04/01/2019
Jasmine Kennedy 05-06.00 Fairfield Southern Hills Athletic League Clash of Titans 04/05/2019
Jenna Hensley 05-04.00 Monroe Southwestern Buckeye League Jack Lintz - Northmont Invitational 03/30/2019
Annika Kinley 05-04.00 Lak. West Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Evie McDaniel 05-04.00 Jonathan Alder MS Mechanicsburg MS Invitational 04/05/2019
Taylor Whitton 05-04.00 Cin. Christian Miami Valley Conference Trojan Invitational 04/08/2019
Emma Klosterman 05-04.00 Greenville Greater Western Ohio Conference Xenia Doug Adams HS Invitational 04/12/2019
Kendall Ewert 05-02.00 Loveland Eastern Cincinnati Conference West Clermont Invitational 03/28/2019
Elli Roetgerman 05-02.00 New Bremen Midwest Athletic Conference Versailles Tiger HS Invitational 03/30/2019

Long Jump

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Kyra Koontz 18-08.00 Talawanda Southwest Ohio Conference Wildcat Opener 03/23/2019
Azariyah Bryant 18-00.00 Lak. East Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Madi Person 17-06.50 Ursuline Academy Independents Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Leila Hill 17-04.50 Northmont Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Emma Klosterman 17-04.50 Greenville Greater Western Ohio Conference Xenia Doug Adams HS Invitational 04/12/2019
Ayana Johnson 17-04.00 Lak. West Greater Miami Conference Lakota West Invitational 04/22/2019
Morgan Grudich 17-01.00 Milton-Union Southwestern Buckeye League Miami County Championships 04/16/2019
Lynhia Wyche 17-00.00 Colerain Greater Miami Conference Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Annah Stanley 16-10.50 Troy Greater Western Ohio Conference Xenia Doug Adams HS Invitational 04/12/2019
Camiyah James 16-06.50 Lak. East Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019

Pole Vault

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Riley Hunt 13-01.00 Greenville Greater Western Ohio Conference Troy Up and Running Invitational 03/23/2019
Eileen Yang 12-03.00 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Selene Weaver 11-06.00 Franklin Monroe Cross County Conference Miami East HS Invitational 04/05/2019
Sophie Fong 11-04.00 Troy Greater Western Ohio Conference Miami County Championships 04/16/2019
Tru Buddenberg 11-03.00 Greenon MS Xenia Middle School Quad 04/11/2019
Haleigh Eckert 11-03.00 Mason Greater Miami Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
AnneMarie Moses 11-00.00 Fremont Ross Three Rivers Athletic Conference Troy Up and Running Invitational 03/23/2019
Lydia Moell 11-00.00 West Liberty-Salem Ohio Heritage Conference Ohio Heritage Conference HS Preview 04/01/2019
Lindsey Kluesener 11-00.00 Lak. East Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Lucy Prakel 11-00.00 Versailles Midwest Athletic Conference Minster Memorial HS Invitational 04/13/2019

400m

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Danni Stoughton 00:58.00 Lak. East Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Madison Jenkins 00:58.27 Princeton Greater Miami Conference Princeton Invitational 04/06/2019
Abigail Hobbs 00:59.61 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Jenna Schwinghamer 00:59.72 Springboro Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Andrea Armstrong 00:59.84 Milford Eastern Cincinnati Conference Moeller Invitational 04/04/2019
Anna Roach 01:00.05 Valley View Southwestern Buckeye League Seitz Memorial HS Meet 04/04/2019
Delaney Benedict 01:00.10 Greenon Central Buckeye Conference Clark County Track & Field Championships 04/23/2019
Camilla Nicholas 01:00.49 Piqua Greater Western Ohio Conference Miami County Championships 04/16/2019
Julia Diloreto 01:00.51 Cham. Julienne Greater Catholic League Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Anna Roach 01:00.52 Valley View MS Oakwood HS Invitational 04/02/2019

800m

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Morgan Walsh 02:15.20 West Clermont West Clermont Invitational 03/28/2019
Juliann Williams 02:20.50 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Wayne 9-10 Meet 04/10/2019
Jessie Gibbins 02:21.31 Loveland Eastern Cincinnati Conference West Clermont Invitational 03/28/2019
Abigail Hobbs 02:21.38 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Wayne 9-10 Meet 04/10/2019
Jodie Pierce 02:21.85 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Abbie Schoenherr 02:22.43 Butler Greater Western Ohio Conference Troy Up and Running Invitational 03/23/2019
Kylee Mastin 02:23.17 Tecumseh Central Buckeye Conference Graham Invitational 04/12/2019
Cara Mooney 02:23.21 Springboro MS Wayne Middle School Invitational 2019 04/17/2019
Lily Greiwe 02:23.83 East Central HS (IN) Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Madeline Magoto 02:23.86 Minster Midwest Athletic Conference Minster Memorial HS Invitational 04/13/2019

200m

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Serena Clark 00:24.83 Lak. East Greater Miami Conference Lakota West Invitational 04/22/2019
Kaitlyn Andrews 00:25.56 Loveland Eastern Cincinnati Conference Moeller Invitational 04/04/2019
Danni Stoughton 00:25.70 Lak. East Greater Miami Conference Lakota West Invitational 04/22/2019
Alaina Sullivan 00:25.76 Anderson Eastern Cincinnati Conference Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Kaylyn Heath 00:25.80 Lak. East Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Kassie Jordan 00:25.93 Princeton Greater Miami Conference Princeton Invitational 04/06/2019
Eva Grimm 00:25.99 East Central HS (IN) Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Azariyah Bryant 00:26.03 Lak. East Greater Miami Conference Lavonna Martin Twilight Track & Field Invitational 03/29/2019
jASMINE kENNERSON 00:26.10 Stivers School For The Arts Vandalia Butler Invitational 04/13/2019
Andrea Armstrong 00:26.13 Milford Eastern Cincinnati Conference Moeller Invitational 04/04/2019

3200m

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Kelsi Harris 11:06.71 Lak. East Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Olivia Anaple 11:07.21 Sycamore Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Juliann Williams 11:09.77 Beavercreek Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Carly Spletzer 11:13.98 Lak. East Greater Miami Conference Clash of Titans 04/05/2019
Audrey DeSantis 11:17.43 Spr. Shawnee Central Buckeye Conference Seitz Memorial HS Meet 04/04/2019
Jenna Murdock 11:19.55 Ursuline Academy Independents Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Maddy Iden 11:20.87 Talawanda Southwest Ohio Conference Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Maddie Walker 11:22.04 West Clermont West Clermont Invitational 03/28/2019
Danielle Horter 11:22.17 Lak. East Greater Miami Conference Lavonna Martin Twilight Track & Field Invitational 03/29/2019
Olivia Warax 11:25.55 Spr. Shawnee Central Buckeye Conference Clark County Track & Field Championships 04/23/2019

300m Hurdles

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Madi Person 00:45.29 Ursuline Academy Independents Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Leila Hill 00:45.70 Northmont Greater Western Ohio Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Kaylah Huston, 00:48.05 Trotwood-Madison Greater Western Ohio Conference Princeton Invitational 04/06/2019
Alicia Rosemeyer 00:48.10 East Central HS (IN) Greg Zuleger "Harrison" Invitational 04/12/2019
Macy Creamer 00:48.11 Miami Trace South Central Ohio League Xenia Doug Adams HS Invitational 04/12/2019
Chekyria White 00:48.18 Withrow Cincinnati Metro Athletic Conference Princeton Invitational 04/06/2019
Ariana Poteat 00:48.37 Tol. N. Dame Acad. Three Rivers Athletic Conference Troy Herb Hartman Invitational 04/05/2019
Lydia Moell 00:48.60 West Liberty-Salem Ohio Heritage Conference Miami East HS Invitational 04/05/2019
Ellie Podojil 00:48.66 Indian Hill Cincinnati Hills League Madeira Inviational 04/03/2019
jenna Heuker 00:48.77 Minster Midwest Athletic Conference Minster Memorial HS Invitational 04/13/2019

100 Wheelchair

Athlete Performance Team Conference Meet Date

400 Wheelchair

Athlete Performance Team Conference Meet Date

800 Wheelchair

Athlete Performance Team Conference Meet Date

Shotput Wheelchair

Athlete Performance Team Conference Meet Date

Hammer Throw

Athlete Performance Team Conference Meet Date
Laureen Hoyle 040-09.00 Centerville Greater Western Ohio Conference Wayne 9-10 Meet 04/10/2019
Aliciana Ilias 046-06.00 Centerville Greater Western Ohio Conference Wayne 9-10 Meet 04/10/2019
Sara Klein 050-02.00 Centerville Greater Western Ohio Conference Wayne 9-10 Meet 04/10/2019
Sara Klien 054-11.00 Centerville Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
Amber Kinnison 059-03.00 Miami East Cross County Conference Warrior Relays 04/02/2019
Rachel Ondera 062-01.00 Miami East Cross County Conference Warrior Relays 04/02/2019
Meghan Posey 069-07.00 Wayne Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
Jada Wamsley 083-08.00 Wayne Greater Western Ohio Conference Warrior Relays 04/02/2019
Kaitlin Rybitski 087-11.00 Wayne Greater Western Ohio Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019
Liz Silva 090-01.00 Hil. Darby Ohio Capital Conference Centerville Elk Relays 04/12/2019